Meghalt Neil Armstrong, aki először lépett a Holdra

Meghalt Neil Armstrong amerikai űrhajós, aki 43 évvel ezelőtt elsőként lépett a Holdra. Az egész világ gyászolja a 82 éves világhírű asztronautát.

Szív- és érrendszeri problémák miatt hunyt el 82 esztendős korában Neil Armstrong. Augusztus elején bypass műtétet hajtottak végre rajta, végül augusztus 25-én hunyt el a világhírű űrhajós.

600 millió ember követte figyelemmel Armstrong Holdra szállását 1969-ben. 1969 júliusának elején az Apollo program keretében indították útjára az Apollo 11-et, melynek ő volt a parancsnoka. 1969 július 21-én Edwin Aldrinnal együtt szállt le a Holdra.

Neil Armstrong

Neil Armstrong: Az első ember, aki a Holdra lépett, meghalt, sokan gyászolják

Ekkor mondta legendássá vált mondatát:

“Egy kis lépés az embernek, nagy lépés az emberiségnek.”

Armstrong tiszteletére egy 1982 PC aszteroidát (6469 Armstrong), illetve egy a Holdon található 4 kilométer átmérőjű krátert neveztek el róla.

1949-1952 között haditengerészeti pilóta volt. Repülőmérnöki diplomát szerzett 1955-ben a Purude Egyetemen. Vadászpilóta volt a koreai háborúban. 1962-ben a NASA szigorú orvosi vizsgálatok után kiválasztotta őt, és megkezdhette űrhajóskiképzését a második amerikai csapatban. Összesen 8 napot, 13 órát és 59 percet töltött a világűrben. 1970 augusztusában vonult vissza az űrrepüléstől, 1971-ben pedig már a Cincinatti Egyetemen oktatott.

Neil Armstrong az egyik leghíresebb űrhajós volt, milliók gyászolják szerte a világon.

Hasonló bejegyzések..